Styrelse & funktionärer

Göteborgs Biodlareförening

Styrelse & funktionärer 2016

Vid årsmötet 2015 valdes följande funktionärer:

 

Den nya styrelsen har konstituerats på fölande vis:

 

Ordf.Mikael LagermanSnäckvägen 17414 75 Göteborg 031 – 24 13 80

V. Ordf.Janne PeterssonGunnilseGranv.35424 56 Gunnilse 031 – 94 34 95

Sekr.Conny JonssonNorra Liden 27411 18 Götebor 070-6961235

KassörIngemar WidhedenHjorthagsg. 10 C413 17 Göteborg 0706-855499

Suppl.Karin KindbomUddevallag. 37A416 70 Göteborg 031-212269

Suppl.Karl ValterssonTräkilsgatan 102416 78 Götebog 0709 544674

 

Övriga funktionärer:

 

Revisor Pär Hallman Österlyckan 9 41507 Göteborg 070 776 74 72

 

Revisor Leif Andersson Sörgårdsvägen 070 949 44 95

 

Revisorsuppl. Angela Hallman Österlyckan 9 415 07 Göteborg 070 497 38 60

 

HonungsbedömningskommittéStudiekommitté

Jan-Olof Petersson (sammankallande) Ingemar Widheden 0706-855499

Conny JonssonBehöver du bättra på dina kunskaper om

Kerstin Namuthbiodling ? Kontakta studiekommittén.

 

Ombud till Länsdistriktstämman Bisjukdomskommitté

Styrelsen utser ombud

 

Valberedning

Lennart Holm 031 - 94 33 49

Polichronis Ouzounis 031-43 19 79

 

Webansvarig

Mikael Lagerman/Ingemar Widheden , men alla medlemmar medlemar är välkomna att lämna bidrag.

 

Bitillsyningsmän

 

031B O32A Göteborgs stad (Öster Göta älv, Söder om Säveån, Öster om Ö Hamngatan S Vägen Mölndalsvägen), St Pauli (Även 31 A) Fässberg och Stensjön

Mikael Lagerman Snäckvägen 17 414 75 Göteborg

031-24 13 80 0709-87 69 66

 

 

O31A Göteborg stad (öster om göta älv, Norr om säveån

Mattias Ernås Idas gård 1 414 83 Göteborg.

0736-60 14 90

 

 

O31C Göteborgs stad (Söder om Göta älv, Väster om Ö Hamngatan, S Vägen, MölndalsvägeninklusiveVFrölunda, Högsbo, Tynnered, Älvsborg), Styrsö

Per-Ola Hansson Koopmansgatan 11 A 414 65 GÖTEBORG

031- 24 42 15 0703-19 55 27

 

 

O31D O31F O32BBacka Lundby

Tuve Säve, Kållered, Lindome

Andrés Amaya Briñes Linnégatan 25

41304 GÖTEBORG 0736-12 72 31

 

 

O31E Angered, Bergum, Gunnared

Janne Petersson Gunnilse Granväg 35 42456 Gunnilse

031-943495 0703-33 54 11

 

 

O31H Askim

Ingemar Nilsson Halliden 4 43639 Askim

031-280862 0706-47 94 03

 

 

O01B O02 Råda, Partille och Sävedalen

Leif Andersson Sörgårdsvägen 4 41507 Göteborg

0709-49 44 95

 

 

O01C O01A Björketorp, Landvetter, Härryda

Bo Persson Ballasjövägen 86 51791 Bollebygd

033-284315 0705-68 72 90